Anketa:

Fotogaléria:

Počítadlo

Napíšte nám:

Pre odoslanie správy prepíšte text z obrázku.

Mesiac úcty k starším

Staroba je výzva. Pripomína nám, aby sme nestrácali čas a jeden druhému práve teraz povedali milé slovo, že sa máme radi. Starnutie prichádza pomaly, nenápadne. Tak ako sa končí leto a začína sa jeseň. Nedá sa tomu vyhnúť. Sem-tam niečo bolí, objaví sa vráska, skôr, či neskôr obelejú vlasy. Človek sa ocitne v jeseni života a v spomienkach sa obzerá do minulosti.
Starší ľudia si zaslúžia úctu. Vekom nadobudli skúsenosti, ktoré môžu odovzdávať mladším.
Aj v tomto roku sa v rámci Mesiaca úcty k starším, konalo posedenie členov ZO SZTP, ktoré pripravili členky výboru. Stretnutie sa uskutočnilo 13. novembra 2011 v miestnom kultúrnom dome v popoludňajších hodinách.

Na svoje stretnutie pozvali  p. starostku, ktorá si pripravila prejav k tomuto sviatku.   Každý rok na takejto schôdzi je kultúrny program. Tento rok nebol výnimkou. Zaspievať im prišla ženská spevácka skupina Jarabinka, ktorá si pripravila hovorené slovo spolu  piesňami. Kým po minulé roky si deti z MŠ a ZŠ pripravovali program pre svojich starých rodičov v tomto roku to bolo inak. Po 45 rokoch si pôvodné členky mandolínového krúžku pripomenuli svoje školské časy a zahrali nám, ostatným krásne piesne na mandolínach pod vedením svojej niekdajšej p. učiteľky Ireny Urbanovej. Pri generálke pred vystúpením si veru aj poplakali nad zašlými časmi. Nakoniec im do tanca zahrala Dychová hudba Hornád.

Fotogaléria zo stretnutia: http://www.trsteneprihornade.ocu.sk/sk/index.php?id=16&gi=34